Czy warto decydować się na porady prawne online?

Nikt nie może mieć wątpliwości co do tego, że prawo jest dosyć zawiłą dziedziną i większość z nas nie ma o nim zielonego pojęcia. Nie ma w tym oczywiście nic nadzwyczajnego. Tym bardziej że wszelkie ustawy i nie tylko zmieniają się naprawdę szybko i żaden zwykły człowiek, który nie ma prawa w małym palcu, nie jest w stanie za nimi nadążyć. W związku z tym logiczne jest również to, że wielu Polaków decydowało się i nadal będzie się decydować na usługi prawników czy adwokatów. Nie ma wątpliwości co do tego, że taka pomoc w wielu sytuacjach może okazać się bezcenna. W tym wpisie skupimy się jednak na poradach przez internet. Jak się bowiem okazuje, nie ma konieczności bezpośredniego odwiedzania adwokata w jego kancelarii. Jak wyglądają porady przez sieć i czy są one skuteczne?

Internetowa pomoc prawna

Wydaje się, że w kontakcie z adwokatem czy prawnikiem za pośrednictwem internetu nie ma nic złego. Obecnie są to na tyle innowacyjne kancelarie, że nie sprawia im to żadnego problemu. Możemy powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że jest to im na rękę. Przede wszystkim jest to spora oszczędność czasu, co już samo w sobie jest sporym plusem. Inną sprawą jest już to, że nie we wszystkich problemach adwokat będzie mógł pomóc przez internet. Często niezbędne są jakieś dokumenty, choć w tym przypadku możemy je zeskanować czy nawet przesłać pocztą, aby w późniejszej kolejności skontaktować się z takim adwokatem. Gorzej jest, jeżeli adwokat prowadzi sprawę na drodze postępowania sądowego. Jest to oczywiście możliwe, ale lepiej zdecydować się wówczas na osobistą wizytę. Ta mieć miejsce powinna przynajmniej raz na jakiś czas.

Jakość usług

Wielu Klientów ma wątpliwości co do jakości takich usług. Tu jednak wiele zależy od samej kancelarii. O to, że przez internet dostaniemy przeciętne informacje i porada będzie bezwartościowa, raczej nie mamy się co obawiać. Porady takie świadczy również adwokat Anna Adamczuk, która swoją kancelarię prowadzi na terenie Białegostoku. Zauważa ona, że Klientów zgłaszających się do kancelarii przez internet szybko przybywa i raczej nie jest to apogeum popularności kontaktu w tej formie.