Dlaczego warto zlecić inwentaryzację?

Prawo polskie mówi jasno, że inwentaryzacja jest wymagana i każda firma powinna ją regularnie przeprowadzać. Mimo że jest to wymóg narzucony przez rząd, posiada również swoje plusy i potrafi być bardzo korzystny dla samej firmy. To dlatego, że dzięki inwentaryzacji przeprowadzamy również wewnętrzną kontrolę, dzięki której mamy przedstawione czarno na białym, jaki jest majątek firmy i ile wynosi jego wartość. Pozwala to posiąść lepszy ogląd na sytuację przedsiębiorstwa, co w efekcie będzie skutkowało podejmowaniem lepszych decyzji.

Przez lata inwentaryzację przeprowadzano samodzielnie i wykonywali ją pracownicy firmy. Trend, którym jest outsourcing inwentaryzacji, pojawił się dopiero po raz pierwszy w USA i stamtąd zaczął zyskiwać sławę. Coraz więcej firm decydowało się oddać to zadanie zewnętrznemu podmiotowi, który jest do tego specjalistycznie przygotowany zarówno jeśli chodzi o wiedzę, jak i odpowiedni sprzęt. W Polsce taka działalność nie jest jeszcze mocno zakorzeniona, ale i tak coraz więcej przedsiębiorstw sięga po outsourcing.

Jest to po prostu wygodniejsze. Trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, żeby pomyślnie została przeprowadzona inwentaryzacja Podwykonawca nie tylko zrobi to szybciej, ale również bardzie precyzyjnie dzięki wspomnianemu już specjalistycznemu przygotowaniu. Dzięki temu firma może kontynuować działalność, kiedy ludzie zatrudnieni z zewnątrz dokładnie przyjrzą się temu, co ma na stanie. Robią to przy pełnym porozumieniu z klientem.

Co równie ważne, korzystanie z takich usług nie dotyczy jedynie dużych firm. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z pomocy skorzystały również mniejsze działalności, poszukujące profesjonalnego wsparcia. Coraz popularniejsza są np. inwentaryzacje aptek przeprowadzane przez ludzi z zewnątrz. Daje to największą pewność, że nic nie zostanie przeoczone i otrzymamy pełny raport.