Dobry gabinet dietetyczny- czyli jaki?

Niejednokrotnie wiele osób długo rozważa konieczność pójścia do dietetyka ze swoim przypadkiem. Wydaje się nam, że może sami poradzimy sobie z opracowaniem odpowiedniego jadłospisu. Jeśli jednak mija już czas, a tak się nie dzieje- powinna być to dla nas wskazówka, że trzeba poprosić o pomoc specjalistę. Dobry dietetyk może pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy, ale też może opracować dla nas taką dietę, która będzie uwzględniała wszelkie posiadane przez nas nietolerancje pokarmowe. Niejednokrotnie jest to bardzo trudne.

Wybieramy gabinet dietetyczny- to wcale może nie być takie proste

Czasem kierujemy się opinią naszych znajomych, bywa też, że szukamy opinii w sieci lub też polegamy na wizycie u specjalisty, który przyjmuje w ramach większej sieci renomowanych poradni. Jednym z miejsc godnych polecenia jest projektzdrowie.info, gdzie możemy wyszukać gabinet dietetyczny znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Będąc już na wizycie za pewne zwrócimy uwagę nie tylko na samego specjalistę od dietetyki, ale i na miejsce, w którym odbędzie się wizyta.

– Dobrze wyposażony gabinet dietetyczny to miejsce, w którym dietetyk ma do dyspozycji różnego rodzaju narzędzia pomiarowe służące do szczegółowej diagnostyki stanu pacjenta. Oczywiście, najprostszym urządzeniem jest dokładna waga, ale też centymetr, wzrostomierz czy fałdomierz. Ważne, aby urządzenia te były dokładne, a tym samym, aby wykonywane pomiary były rzetelne i porównywalne w czasie.

– Jak powinien być wyposażony gabinet dietetyczny? Podczas regularnej pracy dietetyka z pacjentami potrzebny jest nie tylko laptop, ale i odpowiednie oprogramowanie, które ułatwia i organizuje prowadzenie poszczególnych przypadków. Bardzo pomocne jest oprogramowanie, które ułatwia układanie jadłospisów, a w szczególności upraszcza dobieranie poszczególnych produktów na podstawie ich kaloryczności.

– Większe poradnie dietetyczne mogą być także wyposażone w taki sprzęt jak analizator składu ciała. Warto jednak zaznaczyć, że jest to drogie wyposażenie, na które nie każdy gabinet dietetyczny może sobie pozwolić na start. Urządzenie dostępne jest w wersji stacjonarnej oraz przenośnej. Analiza jest wykonywana metodą bioimpedancji, a z przeprowadzonego badania można poznać skład ciała. Otrzymujemy procentową informację o ilości masy beztłuszczowej, o zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, a nawet obecnym nawodnieniu.

– Oczywistą kwestią jest to, że gabinet, w którym się znajdziemy musi być estetyczny i schludny, dobrze też, aby był nowocześnie urządzony. Dbając o wystrój takiego miejsca dobrze jest pomyśleć o solidnych meblach i szafach na dokumenty, przydadzą się też rolety, które będzie można zaciągać podczas wykonywanych badań i analiz. Profesjonalny charakter tej przestrzeni podkreślą plakaty oraz plansze bezpośrednio nawiązujące do tematyki zdrowego odżywiania się czy też dietetyki i ludzkiego organizmu.

Zapraszamy do gabinetu dietetycznego https://projektzdrowie.info/