Nasze stanowisko pracy- jak powinno wyglądać?

Pracownicy biurowi bardzo często mają taką możliwość, aby do tej przestrzeni biurowej, w której przebywają móc wprowadzić coś swojego, co umili im codzienną pracę. Sprawa jest jeszcze łatwiejsza w momencie, kiedy posiada się swój własny, odrębny gabinet, a tym samym można w nim umieścić tak naprawdę wszystko, na co tylko mamy ochotę. Wobec tego, jak urządzić biuro w pracy tak, aby było nam naprawdę wygodnie? Jakie porady mogą się okazać szczególnie przydatne? Jest kilka sprawdzonych patentów na to aby uczynić sobie pracę milszą.

Co warto w takiej przestrzeni umieścić?

– Rośliny

Biuro w pracy powinno raczej zachować swój profesjonalny wygląd, możemy jednak wprowadzić do niego coś od siebie, coś co lubimy i co poprawia nam nastrój. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie odrobiny zieleni, zwłaszcza, jeśli opieka nad roślinami sprawia nam przyjemność i sprawia, że w mniejszym stopniu odczuwamy stres. Spokojnie, możemy sobie pozwolić nawet na kilka takich roślin, pamiętajmy jednak, aby raczej wybierać te łatwiejsze w uprawie, które będą w stanie znieść nawet 2-tygodniową rozłąkę z nami, kiedy to pójdziemy na urlop. Dobór odpowiednich gatunków powinien być także podyktowany warunkami, jakie panują w naszym biurze- ilością naturalnego światła, ekspozycją na światło lub też wilgotnością powietrza. Bardzo modnym trendem jest nie tylko wprowadzanie zieleni do biur, ale i wybieranie takich gatunków roślin, które dodatkowo oczyszczają powietrze z toksyn. Szczególnie ważne jest to w dużych miastach, gdzie często mamy do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem na zewnątrz i ze smogiem. Rośliny najlepiej umieścić w jakichś prostych, minimalistycznych osłonkach.

– Zdjęcia

Oczywiście, nie chodzi o to, aby nagle na ścianach naszego biura zrobić sobie galerię zdjęć rodzinnych lub też, aby wieszać obszerne portrety. Z pewnością jednak będzie nam raźniej w momencie, kiedy umieścimy na swoim biurku zdjęcie męża, żony, dzieci czy rodziców, czyli bliskich nam osób, za którymi tęsknimy i które kochamy. W taki sposób możemy też oswoić tę biurową przestrzeń, która często wydaje się nieprzystępna, zdepersonalizowana, minimalistyczna, a nawet obca.

– Gadżety, które pomogą nam zadbać o komfort pracy

Wiele godzin spędzonych za biurkiem może odbijać się na kondycji naszego kręgosłupa, może nas też boleć nadgarstek od myszki komputera, mogą drętwieć nam ręce, a także może pojawić się szereg innych problemów zdrowotnych, które są już raczej kwestią indywidualną. Dlatego warto doposażyć swoje biuro w specjalną wkładkę ortopedyczną pod kręgosłup, którą instaluje się na fotelu i która wymusza poprawną pozycję podczas pracy. Może to też być jakaś poduszka sensoryczna. Jeśli mamy problem z krążeniem, kiedy drętwieją nam ręce lub też kiedy boli nas nadgarstek- warto zaopatrzyć się w specjalną, piankową piłeczkę, którą można regularnie ćwiczyć po prostu mocno ją ściskając w dłoni. Takie gadżety ani nie rzucają się w oczy, ani też nie zajmują zbyt wiele miejsca, a naprawdę mogą sprawić, że codzienna praca będzie łatwiejsza.

Poznaj więcej porad: https://www.herbewo.krakow.pl/blog/jak-urzadzic-biuro-w-pracy-porady-aranzacje-i-inspiracje-w-2019/