Plusy posiadania działalności w Hiszpanii

Nie da się ukryć, że wiele osób w Polsce mimo tego, że warunki prowadzenia własnej działalności gospodarczej nie są u nas zbyt korzystne, decyduje się na założenie własnej firmy. Polacy sami w sobie są przedsiębiorczy, a więc nic dziwnego w tym, że na taki krok decydują się również poza granicami naszego kraju. Obecnie wiele polskich firm funkcjonuje już w Wielkiej Brytanii czy też w Niemczech. Kolejnym krajem, który należy w tym przypadku wymienić jest Hiszpania. Jakie w związku z tym są zalety prowadzenia firmy w Hiszpanii?

Praca na własny rachunek

W pierwszej kolejności trzeba tutaj odnieść się do tego, że własna firma w Hiszpanii to przede wszystkim szansa na większe zyski. Praca na własny rachunek, mimo że wiąże się z dosyć dużą odpowiedzialnością, zazwyczaj daje nam okazję do tego, aby poprawić swoją sytuację finansową. Niezależnie więc od tego, czy jesteśmy hydraulikami, mechanikami samochodowymi czy może fotografami lub księgowymi, warto o takim rozwiązaniu pomyśleć i przejść na swoje oferując usługi innym.

Przyjazny system podatkowy

W Polsce wielu przedsiębiorców narzeka na system podatkowy i nie ma się czemu dziwić, bo rzeczywiście nie jest z tym u nas najlepiej, a podatki są często przysłowiowym gwoździem do trumny przedsiębiorców. Z jakimi podatkami muszą zmagając się firmy w Hiszpanii? Tu nie jest tak źle, jak w Polsce. Średni i mali przedsiębiorcy płacą bowiem 25% uzyskanych przychodów. Więksi natomiast o 5 proc. więcej. Jak więc doskonale widzimy, wysokość podatku CIT jest tutaj ściśle uzależniona od wielkości dochodów, co jest systemem zrozumiałym i klarownym.

Jeśli dodamy do tego pomoc publiczną w założeniu firmy i jej prowadzeniu widzimy wyraźnie, że działalność gospodarczą w Hiszpanii prowadzić warto i na pewno w dalszym ciągu decydować się na nią mieszkający tam Polacy będą dość często. Jeśli nie inaczej jest z Wami, wiele informacji na temat przedsiębiorczości w tym kraju dowiecie się ze strony biuroksiegowewhiszpanii.pl, gdzie będziecie również mogli uzyskać wsparcie w procesie założenia firmy w Hiszpanii, jak i prowadzeniu jej księgowości.