Pomoc doradcy podatkowego przy zakładaniu firmy

Wielu Polaków decyduje się dziś na założenie firmy. Może to dziwić, bo jednak nie da się ukryć, że warunki do prowadzenia biznesu na terenie naszego kraju nie są najlepsze. Pod uwagę wziąć tutaj trzeba między innymi wysokie podatki, a także zryczałtowany ZUS, który szczególnie dla mniejszych przedsiębiorców jest sporym problemem. Mimo wszystko przedsiębiorczym Polakom gratulujemy. W tym wpisie skupić się jednak chcemy na czymś zupełnie innym. Mowa o doradcach podatkowych, do których przed założeniem firmy udaje się wielu Polaków. W jakim celu to robią?

Rodzaj działalności

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do rodzaju działalności, jak i wyboru formy opodatkowania. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że mikroprzedsiębiorca powinien rozliczać się na innych zasadach aniżeli firma o zasięgu międzynarodowym, a przynajmniej ogólnopolskim. Wielu Polaków na temat podatków ma dość wątłą wiedzę. W związku z tym warto skontaktować się ze specjalistami. Wizyta w takim biurze doradcy podatkowego nie będzie nas wiele kosztować, a może być bezcenna. Warto więc o tym pomyśleć.

Dotacje

Pod uwagę weźmy również wszelkiego rodzaju dotacje. Jak doskonale wiemy, dotacji unijnych obecnie nie brakuje i na pewno warto z nich skorzystać, bo są to dodatkowe środki na rozwój naszej firmy. Wielu przedsiębiorców nie ma jednak pojęcia jak się za nie zabrać. W tym przypadku również pomóc może dobry doradca podatkowy, choć jeszcze lepiej zgłosić się do firm, które zajmują się pozyskiwaniem takich dotacji. To jednak w późniejszej kolejności, bo doradca udzieli nam odpowiedzi na pytanie, z jakich programów w ramach prowadzonej działalności będziemy mogli skorzystać.

Pamiętajmy jednak, aby w takiej sytuacji stawiać tylko i wyłącznie na najlepszych specjalistów w branży. Samych biur doradców podatkowych jest bowiem całe mnóstwo. W Warszawie jednym z podmiotów wartym bliższego zainteresowania jest firma BTTP, o której więcej dowiecie się Państwo ze strony internetowej www.bttp.pl.