Sztuczna inteligencja pomocna w odnoszeniu sukcesu

Sztuczna inteligencja to temat wielu newsów prasowych z ostatnich miesięcy. Jak jednak możemy na niej skorzystać przy odnoszeniu własnego sukcesu?

Przede wszystkim, możemy stworzyć własną sztuczną inteligencję, która będzie wykonywała pewne zadanie (dotychczas jeszcze nie wykonywane przez inne SI) na tyle dobrze, że ludzie będą chcieli z niej korzystać. Następnie możemy stworzyć startup, zdobyć pieniądze na promocję tej naszej sztucznej inteligencji i wkroczyć na międzynarodowy rynek.
W gruncie rzeczy, nie musimy nawet sami umieć programować, wystarczy, że będziemy mieli dobry pomysł i znajdziemy odpowiednich ludzi, którzy ten nasz pomysł przekonwertują na kod programu.

Drugą opcją skorzystania ze sztucznej inteligencji przy odnoszeniu sukcesu, jest użycie już dostępnych na rynku programów z dziedziny SI we własnym biznesie. Tych programów jest coraz więcej i okazują się coraz bardziej przydatne. To mogą być roboty/automaty wykonujące pewne zadania w magazynie, programy sugerujące do którego klienta zadzwonić w pierwszej kolejności i jaki zaproponować mu produkt (na bazie przeanalizowanych zachowań innych klientów i tego konkretnego), etc. Warto zastanowić się co moglibyśmy udoskonalić w naszym biznesie i rozglądnąć się na rynku, zobaczyć co jest dostępne i skorzystać zanim zaczną z tego korzystać wszyscy.

Sztuczną inteligencję możemy użyć jeszcze na wiele innych sposobów, a ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia (…i zdolności programistów oraz dostępna na rynku technologia).

Powodzenia przy korzystaniu ze sztucznej inteligencji.