W jaki sposób prowadzić firmę w Hiszpanii?

Założenie działalności poza granicami kraju jest o tyle trudne, że trzeba umieć pokonać barierę językową, a także trzeba mieć znajomość danego kraju, zarówno pod kątem branży, w której chcemy działać jak i kwestii prawnych czy księgowych. Dlatego też na taki krok najczęściej decydują się nieprzypadkowe osoby, a więc ci, którzy już wcześniej w danym kraju mieszkali i pracowali. Prowadzenie firmy w Hiszpanii może jednak okazać się wspaniałym pomysłem na życie. Formę działalności gospodarczej trzeba jednak dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań.

 

Biznes w Hiszpanii- jak być tutaj przedsiębiorcą?

 

Prowadzenie działalności biznesowej w Hiszpanii może odbywać się na kilka sposobów:

– Można zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej. W bardzo wielu przypadkach rejestracja takiego podmiotu nie będzie nawet wymagana- wszystko zależy od branży, w której ma taka firma działać.

– Okazuje się, że biznes w Hiszpanii można w bardzo komfortowy sposób prowadzić poprzez założenie spółki. Rozwiązanie to ma jedną, bardzo dużą zaletę. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na taki rodzaj spółki jak ta z ograniczoną odpowiedzialnością- będziemy odpowiadać przed osobami trzecimi za losy spółki tylko i wyłącznie do wysokości wniesionego do niej kapitału. Jest to więc bardziej komfortowe rozwiązanie niż prowadzenie działalności jednoosobowej, gdzie trzeba odpowiadać za losy firmy całym swoim majątkiem.

– Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii może założyć nawet jedna osoba.

– Spółka w Hiszpanii może składać się zarówno z obywateli hiszpańskich jak i cudzoziemców. Możliwe jest założenie spółki nawet przez samych obcokrajowców.

 

Zakładamy spółkę- jakie rodzaje spółek znajdziemy w Hiszpanii?

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do tych najpopularniejszych w Hiszpanii i zdecydowanie najczęściej zakładanych. Wymagany kapitał początkowy nie jest tutaj tak wysoki jak np. w przypadku spółki akcyjnej. Jest to więc opcja doskonała dla osób dopiero zaczynających  biznes w Hiszpanii. Większe formacje mogą natomiast pokusić się o założenie spółki akcyjnej. Będzie to odpowiedni rodzaj działalności dla firm wieloosobowych, gdzie istnieje konieczność podejmowania współpracy z różnymi podmiotami i specjalistami.

Obok spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej, ostatnim dostępnym rozwiązaniem jest możliwość założenia spółki komandytowej. W tym wariancie wszyscy uczestnicy spółki poza jednym komandytariuszem odpowiadają za losy spółki całym swoim majątkiem.

Bardzo ważny akt założycielski spółki

Co ważne, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć tak naprawdę w 1,5 miesiąca. Trzeba będzie jednak dopełnić odpowiednich formalności, a posiadając już  numer identyfikacyjny cudzoziemca- trzeba udać się do biura notarialnego w celu sporządzenia specjalnego aktu założycielskiego spółki. Dokument ten będzie potrzebny na kolejnych etapach działań w poszczególnych urzędach.

Masz pytania? Napisz: https://accountingservicesinspain.com/