Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego

Własny gabinet dietetyczny to marzenie wielu specjalistów w tej dziedzinie. Niestety często idzie ono w parze ze strachem, ponieważ zrealizowanie tego pragnienia wymaga podjęcia ryzyka i 100% zaangażowania w sprawę. Dlatego część osób twierdzi, że zwyczajnie nie podoła. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ przy zakładaniu własnego biznesu i jego późniejszym rozwoju trzeba być przygotowanym na każdą, nawet najgorszą ewentualność. Do tego wszystkiego przyda się cierpliwość, bo budowanie własnej marki i zdobywanie zaufania pacjentów wymaga czasu.

Aby marzenia dietetyka z pasją nie pozostały jedynie w sferze życzeń, kadra centrów dietetycznych „Projekt zdrowie” pomaga wcielić je w życie, użyczając swojej marki. Właśnie w tym celu w 2017 roku powstała sieć franczyzowa. Dzięki temu w Polsce stworzono już 35 gabinetów dietetycznych, a liczba ta ciągle wzrasta.

Czym jest franczyza?

Franczyza to rodzaj współpracy właściciela rozpoznawalnej marki (franczyzodawcy) z osobą, która w tym przypadku, chce założyć swój własny gabinet (franczyzobiorcą) korzystając z gotowego już modelu biznesowego. Jest to w pełni bezpieczny układ, ponieważ franczyzodawca, którym jest „Projekt zdrowie” przetestował z powodzeniem w warunkach rynkowych pomysł na prowadzenie działalności gospodarczej. Franczyzobiorca ma zatem zagwarantowany popyt i dochodowość, dzięki czemu koszt otwarcia gabinetu przestaje przerażać. Czytając opinie franczyzobiorców „Projektu zdrowie” możemy się dowiedzieć, że okres zwrotu inwestycji jest niezwykle krótki- to ok. 8-12 miesięcy.

Kolejną zaletą zakładania własnej firmy pod szyldem znanej marki, poza ograniczonym ryzkiem biznesowym, jest również wsparcie marketingowe oraz reklamowe na każdym etapie współpracy. W ramach franczyzy, osoba prowadząca gabinet dietetyczny „Projekt zdrowie”, otrzymuje bogaty pakiet materiałów reklamowych i stronę internetową dla swojej placówki, którą potem samodzielnie zarządza. Wszystko to pozwala na pozyskiwanie nowych klientów i efektywne działanie placówki. Cyklicznie odbywają się również bezpłatne szkolenia z zakresu dietetyki dla franczyzobiorców, a doszkalanie się z pewnością wpływa pozytywnie na obraz dietetyka w oczach jego pacjentów.

Gabinet franczyzowy Projekt Zdrowie

Niektórzy błędnie interpretują franczyzę, jako swego rodzaju podporządkowywanie się znanym markom, ale grono zadowolonych ze współpracy z „Projektem zdrowie” franczyzobiorców neguje to przekonanie. Mówią oni o franczyzie w kategorii połączenia sił, które zapewnia osiągnięcie olbrzymiego sukcesu. Oczywiście franczyzobiorcy muszą się w pewnym stopniu podporządkować ustalonym odgórnie standardom dotyczącym np. wielkości lokalu handlowego czy ilości mieszkańców mieszkających w mieście, w którym ma powstać gabinet dietetyczny, a także zobowiązują się uiszczać roczną opłatę licencyjną, ale korzyści jakie czerpie z tej współpracy początkujący przedsiębiorca są nieocenione.

Model biznesowy jakim jest franczyza stał się ostatnio bardzo popularny, dlatego wiele znanym marek oferuje taki układ. Trzeba jednak wybrać odpowiedniego franczyzodawcę, by było to dla nas korzystne. Jednym z nich jest właśnie sieć polskich centrów dietetycznych „Projekt zdrowie”, dzięki której wielu dietetyków ma odwagę rozwinąć skrzydła w dziedzinie dietetyki, która jest nie tylko ich zawodem, ale i pasją. Więcej onformacji znajdziesz na https://projektzdrowie.info/jak-zalozyc-gabinet-dietetyczny/