Bezpłatne porady prawne dla lokalnego biznesu

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że na terenie naszego kraju jest dziś wiele kancelarii adwokackich, prawniczych czy też radców prawnych. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, że na takie usługi popyt jest dziś naprawdę spory i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Mimo wszystko trzeba wziąć również pod uwagę i tych, którzy nie mają możliwości skorzystania z takich usług ze względu na wysokie ceny. Na całe szczęście dziś nie są oni pozostawieni bez pomocy. Wszystko dlatego, że liczyć oni mogą na darmowe porady prawne. Czym w związku z tym są takie usługi prawne i kto może na nie liczyć? Postanowiliśmy tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej.

Nieodpłatna pomoc prawna 

W pierwszej kolejności weźmy tutaj pod uwagę ustawę o nieodpłatnej pomocy prawnej. To właśnie na jej podstawie od 1 stycznia 2016 roku samorządy organizują punkty porad. Pieniądze na ten cel przeznacza natomiast rząd. Tak więc 97 proc. dotacji przeznaczanych jest na wynagrodzenia dla prawników, a 3 proc. na utrzymanie punktu. Co istotne prawnicy dyżurują tu przez pięć dni w tygodniu i przez co najmniej cztery godziny dziennie. Dodajmy jeszcze, że na każdy punkt przypada 5150 zł, a ich liczba wyliczana jest w zależności od liczby mieszkańców miasta. Skorzystać z ich mogą natomiast osoby młode, seniorzy, rodziny wielodzietne i ludzie mający niskie dochody.

Co obejmuje porada?

Wielu na pewno będzie miało tu zastrzeżenia co do jakości takich porad. Niemniej jednak wątpliwości nie są tu wskazane i nie są oparte żadnymi rzeczowymi dowodami. Pewne jest bowiem to, że porady w takich kancelariach i punktach bezpłatnych są wysokiej jakości. Szeroki jest też sam zakres, w jakim usługi prawne są świadczone. Przykładem może być radca prawny z Dąbrowy Górniczej. Niezależnie czy jest to punkt darmowy, czy też naprawdę renomowana kancelaria, do której kontakt znajdziecie Państwo pod linkiem http://slotakancelaria.pl/kontakt, wielu powodów do narzekań być nie powinno.

Wydaje się w związku z tym, że z darmowych porad prawnych warto korzystać. Przynajmniej w sytuacji, kiedy nie stać nas na to, aby za taką usługę zapłacić i skontaktować się z najlepszymi specjalistami w danym mieście. Pamiętajmy też, że sam zakres pomocy jest bardzo szeroki. Dotyczą one nie tylko obowiązującego stanu prawnego, ale także uprawnień czy obowiązków. Wskazane zostanie również rozwiązanie problemu, a nawet ustanowione może być pełnomocnictwo sądowe.