Jak wybrać samochód w komisie? Najważniejsze wskazówki!

Każdy z nas marzy o nowym aucie. Niestety, jego cena może znacznie przewyższać budżet, dlatego większość Polaków decyduje się na wizytę w komisie. Znaleźć tam można mnóstwo pojazdów różnych producentów i tym samym zainwestować w wymarzone auto. Tylko jak wybrać samochód w komisie, aby mieć pewność, że będzie on służył nam na przestrzeni wielu lat? O kilka najistotniejszych zasad, którymi warto się kierować!

Jak wybrać samochód w komisie?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli dokładnych oględzin auta. Jak wybrać samochód w komisie? Musisz przede wszystkim bardzo dokładnie go obejrzeć, najlepiej przy udziale specjalisty, który doskonale zna się na swoim fachu i będzie w stanie dostrzec wady lub potencjalne problemy, mogące przełożyć się na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Na etapie wyboru auta, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • wyposażenie auta i to, czy jego stan jest zgodny z opisem – wszelkie uchybienia lub braki powinny zapalić w Twojej głowie lampkę alarmową;
  • karoserię pojazdu i wszelkiego rodzaju wady – mowa tu zwłaszcza o wgnieceniach, zarysowaniach oraz ogniskach korozji, które mogą świadczyć o tym, że samochód nie jest w najlepszym stanie technicznym;
  • zakamarki pojazdu – zajrzyj pod maskę, fotele oraz do bagażnika, by sprawdzić, czy poszczególne elementy pojazdu są w dobrym stanie;
  • historię pojazdu – możesz ją zweryfikować dzięki różnego rodzaju stronom internetowym i tym samym stwierdzić, czy model, który oglądasz, nie uległ w przeszłości kolizji lub wypadkowi.

To oczywiście nie wszystko. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać samochód w komisie, poproś o jazdę próbną. Dzięki niej dowiesz się, czy pojazd prowadzi się komfortowo i bezpiecznie. W czasie pokonywania kolejnych kilometrów możesz dostrzec niepokojące dźwięki, dochodzące np. z silnika, które mogą świadczyć o tym, że stan techniczny auta nie należy do idealnych.

Pamiętaj! Im dokładniej zweryfikujesz jakość i stan kupowanego w komisie samochodu, tym większe będą szanse na to, że zainwestujesz w pełni sprawny pojazd, który nie okaże się dla Ciebie przysłowiową skarbonką.

Jaki komis wybrać, by uniknąć ryzyka?

Zakup aut używanych zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jak wybrać samochód w komisie? Przede wszystkim postaw na cenionego sprzedawcę, który posiada wiele pozytywnych opinii i oferuje sprawdzone pojazdy.

Jeżeli chcesz ograniczyć wszelkie ryzyko do absolutnego minimum, wybieraj autoryzowane serwisy producentów, które oferują gwarancję na swoje auta i których pracownicy pieczołowicie przygotowują oferowane modele do sprzedaży – począwszy od ich dokładnego wyczyszczenia, a skończywszy na wyeliminowaniu wszelkich usterek. Dobrym przykładem jest tutaj komis Toyoty w Warszawie, w którym zainwestujesz w wysokiej klasy pojazd o dobrej historii i świetnym stanie technicznym. Co więcej, przeprowadzisz jazdę próbną, co okaże się bardzo pomocne w kwestii wyboru wymarzonego auta!