Karboksyterapia skóry głowy – skuteczny sposób na nadmierne wypadanie włosów!

Karboksyterapia skóry głowy to małoinwazyjna, lecz wysoce skuteczna metoda leczenia nadmiernego wypadania włosów. Ta innowacyjna metoda leczenia polega na stymulacji mieszków włosowych za pomocą dwutlenku węgla. Zabieg ten określany jest jako idealny sposób pozbycia się problemu związanego z wypadaniem włosów, zwłaszcza dla osób poszukujących naturalnych i mniej inwazyjnych metod. Na czym dokładnie polega karboksyterapia? Dlaczego w ostatnim czasie stała się najpopularniejszym zabiegiem trychologicznym? Odpowiedzi na te i inne pytania, umieściliśmy w poniższym artykule, do którego przeczytania Cię zachęcamy!

 

Karboksyterapia skóry głowy – podstawowe informacje o zabiegu

Karboksyterapia skóry głowy to zabieg trychologiczny, który polega na wprowadzeniu w głąb skóry dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla wprowadzany jest w obszarze miejsca zabiegowego, którym w tym przypadku jest owłosiona skóra głowy, za pomocą specjalnej aparatury zakończonej cienką igłą. Głównym celem zabiegu jest pobudzenie organizmu do tworzenia nowych naczyń krwionośnych, komórek odpowiadających za elastyczność i zdrowy wygląd skóry oraz stymulacja mieszków włosowych. W efekcie pacjenci mogą zauważyć znaczne odżywienie cebulek włosów, ich szybszy wzrost oraz zahamowanie nadmiernego wypadania włosów. Warto również podkreślić, że karboksyterapia skóry głowy pomimo wkłucia igły w głąb skóry, jest metodą mało inwazyjną i bezpieczną. Najnowsza technologia, z której korzystają trycholodzy w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, sprawia, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie wiąże się on z okresem rekonwalescencji.

 

Karboksyterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Główne wskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii skóry głowy to przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów, łysienie o różnym podłożu np. łysienie androgenowe lub hormonalne oraz chęć odżywienia słabych i zniszczonych włosów. Niestety tak jak każdy zabieg, tak też karboksyterapia skóry głowy, posiada przeciwwskazania, które całkowicie odbierają pacjentom możliwość skorzystania z zabiegu. Przeciwwskazania, o których mowa to:

  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • choroby nowotworowe,
  • zakażenia wirusowe, grzybicze, bakteryjne w obrębie skóry głowy,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zarówno o wskazaniach, jak i przeciwwskazaniach, trycholog zobowiązany jest poinformować pacjenta przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli chcemy mieć pewność, że zabieg będzie wykonany w bezpieczny sposób, który nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, powinniśmy skorzystać z oferty doświadczonego trychologa np. w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie. Zapraszamy: https://centrumzdrowegowlosa.pl/.