Łupież: czym jest i jak się go pozbyć?

Łupież należy do uciążliwych problemów skóry głowy, głównie ze względu na objawy takie jak widoczne białe płatki, które sypią się z powierzchni skóry oraz uciążliwy świąd. Obecnie zaburzenie to dotyka wielu kobiet i mężczyzn, a do głównych przyczyn zalicza się nieodpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy. Nie warto jednak się załamywać, ponieważ łupież można leczyć za pomocą odpowiednich kosmetyków takich jak np. szampon na łupież, a ich regularne stosowanie pozwoli nam na całkowite pozbycie się wszelkich objawów tego zaburzenia.

 

Przyczyny łupieżu

Choć dotychczas za główną przyczynę powstawania łupieżu uważało się obecność drożdżaków na powierzchni skóry głowy, coraz częściej źródłem tego schorzenia jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy. Najczęściej problem pojawia się na skutek stosowania kosmetyków, które są nieodpowiednio dobrane do potrzeb naszych włosów i skóry głowy np. produkty o działaniu odżywczym. Kosmetyki te mają tendencje do zapychania porów, które występują na skórze głowy, na skutek czego dochodzi do złuszczania naskórka w celu pozbycia się nadmiernej warstwy kosmetyków. Przyczyną łupieżu może być również nadmierne przesuszenie skóry głowy, które może wynikać z częstego korzystania z suszarki do włosów czy długotrwałego przebywania w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza. Wysuszona skóra zaczyna się łuszczyć, a odpadające z powierzchni głowy kawałki martwego naskórka są widoczne na długości włosów.

 

Jak pozbyć się łupieżu?

Łupież widoczny jest na włosach, jednak problem ten dotyka przede wszystkim powierzchni skóry głowy. Dlatego też osoby, które chcą pozbyć się łupieżu muszą zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry głowy za pomocą delikatnych kosmetyków tak, aby dodatkowo nie podrażnić osłabionej i poranionej już na skutek drapania skóry głowy. Osobom chcącym pozbyć się łupieżu nie zaleca się korzystać z dużej ilości kosmetyków do stylizacji włosów, które dodatkowo mogą nasilić pojawienie się problematycznych objawów łupieżu. Jednak najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się łupieżu są dermokosmetyki takie jak szampon na łupież.

 

Co powinien zawierać szampon przeciwłupieżowy?

Szampon na łupież to pierwszy krok do pozbycia się objawów łupieżu takich jak nadmiernie złuszczający się naskórek czy uciążliwy świąd. Dobry szampon przeciwłupieżowy powinien zawierać substancje o działaniu keratolitycznym, które odpowiadają za usunięcie martwego naskórka oraz przeciwgrzybiczym w celu pozbycia się ewentualnych drożdżaków, które mogą być przyczyną pojawienia się łupieżu. Zadbaj jednak o to, aby szampon był produktem wysokiej jakości. Zainwestuj więc w dermokosmetyk, który znajdziesz na stronie https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/szampony-przeciwlupiezowe-30!