W jaki sposób wykonać ocieplenie ścian piwnic?

Posiadanie własnej piwnicy to bez wątpienia duża zaleta i szereg możliwości przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Podpiwniczenia jednak mimo wszystko często wymagają dodatkowego ocieplenia, dzięki któremu wewnątrz nie tworzy się pleśń i panuje pożądana, odpowiednia temperatura. Ocieplenie ścian piwnic można wykonać na szereg sposobów, a jednym z nich jest zastosowanie w roli izolatora keramzytu budowlanego. Jest to kruszywo, które układa się w formie workowanej uzyskując odpowiednio grubą warstwę, która dobrze zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku.

Dlaczego ocieplenie keramzytem?

Ocieplenie keramzytem to doskonały sposób z tego względu, że ma on bardzo dobre parametry termiczne. Jednocześnie, spokojnie można stosować go do ocieplania ścian znajdujących się poniżej poziomu terenu. W takiej roli nie poleca się natomiast stosowania styropianu czy polistyrenu ekstrudowanego. Aby odpowiednio zaizolować ściany przyjmuje się, że konieczne jest ułożenie warstwy złożonej z dwóch lub nawet trzech worków keramzytu. Wówczas można uzyskać bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Worki standardowo mają grubość około 17 cm, co odpowiada 7- centymetrowej płycie wykonanej ze styropianu.

W jaki sposób wykonywać taką izolację?

Przede wszystkim zaleca się układanie poszczególnych warstw worków z keramzytem naprzemiennie. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko ewentualnego powstawania mostków cieplnych. Ocieplanie keramzytem można wykonać zamawiając to kruszywo w formie workowanej ze strony https://leca.pl/rozwiazania/izolacja-w-gruncie/ocieplenie-scian-piwnic-keramzyt-w-workach/. Taka forma izolacji ma tę zaletę, że w przypadku konieczności przeprowadzenia remontu w budynku można ją rozłożyć, a następnie można na nowo poustawiać w odpowiedni sposób worki z keramzytem w nowym, pożądanym miejscu. Podczas wykonywania izolacji warto przestrzegać instrukcji, która krok po kroku pokazuje, w jaki sposób dobrze zabezpieczyć swoją piwnicę przez wilgocią i utratą ciepła. Ocieplanie keramzytem doskonale sprawdza się w praktyce nie tylko do podpiwniczeń, ale i do izolacji podłóg czy stropów.